Crèdits Crèdits

Aquesta web i tota la infrastructura d'adminitració electrònica ha estat possible gràcies al suport, col·laboració i esforç de:

            

 

 

  

  

 

 

 

WEB fruit delpla ANIBAL

  
spot un pas per davant

 
Manual de recollida
 
Porta a Porta a Campos 
Sa ràpita i Contenidors
Punts Verds

        


 

 




 Rutes i voltes Ciclistes per Campos

  

Actualitat a Campos Actualitat a Campos

Actes de les festes de la Mare de Déu d´Agost 2018

(text programa amb format PDF) 

(cartell programa amb format PDF) 

Actes de les Festes de la Mare de Déu d’Agost 2018
 
 
DIVENDRES 3 D’AGOST
 
21:30 hores
CONCERT D’HAVANERES a càrrec de la Rondalla Musical de l’Associació
de Persones Majors de Campos, en el descans se servirà ron cremat.
Directora: Margalida Tomàs
Lloc: Plaça Can Pere Ignasi
 
 
DISSABTE 4 D’AGOST
 
11:00h INAUGURACIÓ DE L’EXPOSICIÓ RESTAURAM EL PATRIMONI RELIGIÓS  
A càrrec del Taller de restauració del Bisbat: Sra. Antònia Reig.
I de la Sra. Kika Koll, Directora Insular de Patrimoni del Consell de Mallorca.
Exposició promoguda pel Bisbat de Mallorca i el Departament de Cultura Patrimoni i Esports del Consell de Mallorca
Horaris de visita: del 4 al 18 d'agost els dissabtes de 10:00 a 13:00h 
Lloc: Convent Sant Francesc de Paula.
 
12:00h CONCERT D’ORGUE
A càrrec d’Arnau Reynés
Lloc: Convent Sant Francesc de Paula.
 
18:00 hores
FESTA HOLI MALLORCA FESTIVAL OF INDIA
Lloc: Camp de futbol Ses Forques
 
21:00 hores
SOPAR A LA FRESCA DE FIDEUÀ
Patatilla i olives, fideuà, fruita, gelat i ensaïmada. Beguda: aigua, vi, gasosa i cava. En acabar hi haurà ball i ball en línia.
Preu soci: 11€ Preu no soci: 14€
Lloc: Davant el local de l’associació C/Jaume I, 39
Organitza: Associació Gent Gran Campanera
 
21:30 hores
MOSTRA DE BALL a càrrec de l’Agrupació Parado de Valldemossa i Brot de Taperera
Lloc: Plaça Can Pere Ignasi
 
 
DIUMENGE 5 D’AGOST
 
20:00 hores
SHOWS STIL, HIP HOP COMPETITION, DANSA COREOGRÀFICA GIRLS STYLE I SHOW LATIN a càrrec de Stil Latin Project
Sergi Pons & Laura Fernández
Toni Barceló & M. Bel Font
Lloc: Plaça Can Pere Ignasi
 
20:45 hores
MASTERCLASS GRATUÏT DE BACHATA I SALSA
Nivell inici-mig, diversió assegurada....
Lloc: Plaça Can Pere Ignasi
 
21:45 hores
MÚSICA LLATINA PER A TOTS (salsa, bachata, kizomba, etc.)
Lloc: Casal Can Pere Ignasi
 
20:30 hores
CONCERT DE l’ORQUESTRA DE CAMBRA
Lloc: Auditòrium
 
 
DILLUNS 6 D’AGOST
 
20:00 hores
PRESENTACIÓ LLIBRE de Julià Porquer Ballester “D’ofici picapedrer”
Col·labora: Ajuntament de Campos
Lloc: Edifici Polivalent de Ca Ses Monges
 
21:00 hores
PRESENTACIÓ DEL LLIBRE BESTIARI de narrativa breu del campaner Miquel Adrover Manacor a càrrec de Pep Toni Bauçà
Lloc: local de l’Obra Cultural (plaça de can Pere Ignasi, 10)
Organitza: Obra Cultural – Campos
 
 
DIMARTS 7 D’AGOST
 
18:00h a 20:30h
TALLER D’AUTODEFENSA (wen-do)
Organitza: Ajuntament de Campos i Direcció Insular d’Igualtat.
Lloc: Edifici Polivalent
 
20:30 hores
SOPAR A LA FRESCA de pa amb oli amb embotits i gelat amb ensaïmada.
Lloc: C/Cosme M. Oliver, nº 23 davant el Local Social.
Preu Socis: 8 € Preu No Socis: 10 €
Venda de tiquets al Club de l’Associació de Persones Majors de dia 30 de juliol a dia 3 d’agost.
Organitza: Associació de Persones Majors de Campos.
 
 
DIMECRES 8 D’AGOST
 
20:00 hores
DE- construcció. 10 anys d’absència Antoni Lladó.
Presentació-desfiladade la col·lecció de roba a càrrec de Fàtima Lladó.
Lloc: C/Bisbe Tallades.
 
21:45 hores
REPOSICIÓ DEL FILM EN SÚPER 8 de Gabriel Mayans “Sara i Jeremies”, basat en sa novel.la del mateix títol de Sebastià Alzamora.
Lloc: Pati del col·legi Fra Joan Ballester (C/ Pare Alzina)
 
 
DIJOUS 9 D’AGOST
 
JORNADA DE PORTES OBERTES A LA COMUNITAT TERAPÈUTICA DE SES SITJOLES
Horaris: de 9:30 a 12:30 h i de 16:00 a 18:00 h.
Lloc: Comunitat Terapèutica de Ses Sitjoles
Organitza: Projecte Home Balears
 
20:30 hores
ACTE DE RECONEIXEMENT DE MÈRITS per part del Club Atletisme Campos i presentació de la foto guanyadora 40è Semi-marató 2019
Lloc: Arcades de l’Ajuntament
Organitza: C.A. Campos
 
21:30 hores
NIT D’ESTRELLES I POESIA
Lloc: Carreró del Convent (carrer Bisbe Tallades)
Organitza: Obra Cultural – Campos
Col·labora: Ajuntament de Campos
 
 
DIVENDRES 10 D’AGOST
 
19:45 hores
SORTIDA DELS GEGANTS DE L’AJUNTAMENT DE CAMPOS (El Vaquer i La Collidora de Tapares), i dels GEGANTS DE  L’ASSOCIACIÓ “SOCIETAT I COSTUMS” (Madò Coloma i  Es Trinxeter), acompanyats pels XEREMIERS, i N’ESPIRETA i la batukada ELS MACOLINS.
Plantada a la Plaça de la Creu
Recorregut: Plaça de Sa Creu, carrer Creu, carrer de Plaça i Plaça Major.
 
20:00 hores
OBERTURA OFICIAL DE LES FESTES
Pregó de festes a càrrec del Sr. Jaume Barceló Huguet, Coronel Cap de la Zona de la Guàrdia Civil de les Illes Balears
Lloc: Convent Sant Francesc de Paula
 
SORTIDA I CERCAVILES DE FESTA AMB ELS CAPARROTS I ELS XEREMIERS DE CAMPOS
Sortida de davant l’Ajuntament fins a la Plaça de S’Estació.
 
21:30 hores
SOPAR DE PA AMB OLI A LA FRESCA
Lloc: Plaça de S’Estació.
Venda de tiquets: els dies 6,7 i 8 d’agost al Casal de Can Pere Ignasi i al Centre Cívic de Sa Ràpita (de les 11h a les 13h).
Preu tiquet: 8 euros
 
20:30 hores
PORTES OBERTES AL CLUB DE MOTOS P.CH. RED REAPERS MC(Campos). Podreu trobar servei de barra i cuina, Vos hi esperam.
Lloc: Ronda sa Pista, 3
Organitza: Club de motos P.ch. Red Reapers MC (Campos)
 
22:30 hores
VERBENA A CÀRREC DE LA BANDA DE MÚSICA DE CAMPOS
Direcció musical: Joan Lainez
Lloc: Plaça de S’Estació
-programes a part-
 
 
DISSABTE 11 D’AGOST
 
18:00 hores
VII EDICIÓ D’ART NIT
 
GIN NIT -Ruta de Gintònics- (I servei de menjar)
Rest. Can Calent, Can Serraller, Rest. Sa Canova, Café Galeria, Curro Bikes, Bar Es Modern, Cafè És Racó, Rústic Bar, Bar-Forn Can Bet, Nonam, Theo & Rosa, Rukalde, Hotel Segles, Granja Ses Voltes, Es Bocí, Hotel Sa Creu Nova i Bar Can Miquel.
Organitza: AERCAMPOS
 
18:00 hores
PARTITS EXHIBICIÓ FUTBOL BASE (prebenjamí, benjamí i aleví)
Lloc: Camp Municipal d’Esports
Organitza: C.E. Campos
 
18:55 hores
ENTREGA TROFEU “mèrit esportiu C.E. Campos” a Toni Mas Alou i Rafel Obrador Burguera
Lloc: Camp Municipal d’Esports
Organitza: C.E. Campos
 
19:00 hores
FUTBOL XXVII MEMORIAL “MIQUEL BEQUES”
CLUB ESPORTIU CAMPOS – MANACOR divisió d’honor
Lloc: Camp Municipal d’Esports
Organitza: C.E. Campos
 
00:00 hores
VIII REDISTRICTE (1995-2007)
Lloc: Plaça Can Pere Ignasi
Organitza: Ajuntament de Campos
-programes a part-
 
 
DIUMENGE 12 D’AGOST
 
7:00 hores
PESCA A LA PEÇA MAJOR. Modalitat de VOLANTÍ, ROQUER, GRUMEIG I SUBMARINA
Sortida des del Bar Can Miquel
Organitza: Club Esportiu Pesca Campos
 
13:00 hores
PESCA A LA PEÇA MAJOR
Pesatge i entrega de premis
Lloc: Bar Can Miquel
Organitza: Club Esportiu de Pesca Campos
 
8:30 hores
RUTA EN MTB durada: 3-4 hores (35-40km)
Inscripcions: info@mediterraneanbike360.com o al tel. 626410459
Lloc: Plaça Estació
Organitza: Mediterranean bike 360
Col·labora: Ajuntament de Campos
 
10:30 hores
FESTA D’AIGUA INFANTIL (tobogans, piscines, escuma, crispetes, fi de festa amb la Patrulla Canina…)
Nota: Dur roba per poder banyar-se i xancles
Lloc: Plaça de S’Estació
10:30 a 13:30 hores
 
22:00 hores
SHOW “ TU ME SONES 2018” IV concurs d’imitacions musicals en directe amb la participació especial de 9 artistes convidats d’arreu de Mallorca.
+info: Facebook Trenc Espectacle
Lloc: Plaça Can Pere Ignasi
Organitza: Trenc Espectacle
Col·labora: Ajuntament de Campos
 
 
DILLUNS 13 D’AGOST
 
18:00 hores
FINAL DEL TORNEIG DE PÀDEL MARE DE DÉU D’AGOST ‘18
Organitza: Club Pàdel Campos
 
18:00 hores
FINAL DEL TORNEIG DE TENNIS MARE DE DÉU D’AGOST ‘18
Organitza: Club Tennis i Pàdel Campos
 
20:00 hores
XXVl TORNEIG VILA DE CAMPOS. XXl MEMORIAL PERE VICENS.
Finals masculí, femení, mixt i lliurament de guardons
Lloc: Camp Municipal d’Esports
Organitza: Club Bàsquet Campos
-Programes a part-
 
20:00 hores
PARTIT DE PENYES DE FUTBOL 7
Equips: Penya Madridista de Campos - Penya Barcelonista Es Tamarells -
Penya Mallorquinista Es Vici.
Lloc: Poliesportiu de Campos
Organitza: Penya Madridista
 
21:30 hores
MICROTEATRE PER REFRESCAR
Venda d’entrades anticipada: dia 8, 9 i 10 de 11:00h a 13:00h, al Casal de Can Pere Ignasi o al tel. 971651169
 
Representació de les obres:
 
-“TOT EL QUE ÉS SÒLID S’ESVAEIX EN L’AIRE”, de Xavi Uriz
Intèrprets: Alexandra Palomo i Santi Pons
Gènere: Ficció gastronòmica.
 
-“USOS I COSTUMS D’UN VAMPIR NOBILIARI”, de Sergio Baos.
Intèrprets: Miquel A. Torrens, Rodo Gener i Pedro Mas.
Gènere: Comèdia.
 
-“MANU DEI”, deRafel Gallego
Intèrprets: Bàrbara Nicolau i Joan Manel Vadell
Gènere: Comèdia sacramental.
 
-“TERRATRÈMOL (S)”, de Marta Barceló
Intèrpret: Marga López
Gènere: Drama
 
-“LLET TRIADA”, de Bernat Molina
Intèrprets: Alba Flor i Sofia Muñiz
Gènere: Drama.
 
-“L’UNIVERS ENS TORNARÀ EL NOSTRE BOOMERANG”, de Jaume Miró
Intèrprets: Toti Fuster i Albert Mèlich
Gènere: Drama-cràcia
 
 
DIMARTS 14 D’AGOST
 
15:00 hores
XI RONDA CICLISTA (CIRCUIT URBÀ)
Concentració Plaça Estació
-programes a part-
16:30 hores
XIFON FEST
16:45H XIFONADA MAJOR
Lloc: Plaça Major
17:00 hores
ANAM DE XIFONETS
Passacarrers  pel poble amb ES REMOLC
18:00 hores
SA XIFONADA MAJOR
Proves obertes, pujada al pal ensabonat i estirada de corda.
 
22:00 hores
GRAN VERBENA amb l’Orquestra Oasis iel Dj Miquel Vidal (Música ball de saló)
Lloc: Plaça Can Pere Ignasi
 
23:30 hores
I FESTA MOONLIGHT amb la música de Leo i Rigo Rigo Rigo
Lloc: Plaça de Sa Creu
 
 
DIMECRES 15 D’AGOST
 
10:30 hores
SORTIDA DE LA BÈSTIA INFANTIL
acompanyada de la Batukada “ELS MACOLINS”
Lloc: Plaça Major
 
BALL DELS ÓSSOS DE PINYOL VERMELL
Lloc: Plaça Major
 
10:45 hores
CERCAVILES DELS CAPARROTS, LA BÈSTIA INFANTIL I ELS XEREMIERS DE CAMPOS
 
11:00 hores
TRADICIONAL CORREGUDA DE JOIES I POLLASTRES
Lloc: C/ Convent
 
17:30 hores
ESCACS-CAMPIONAT DE PARTIDES RÀPIDES
Inscripció mitja hora abans
Lloc: Carrer Plaça
Organitza: Club Foment d’Escacs de Campos
 
20:00 MISSA SOLEMNE A L’ESGLÉSIA PARROQUIAL
Presidirà i predicarà P. Jordi Perelló Tor.
La coral Sant Julià animarà el cant litúrgic.
 
Tot seguit BALL DELS COSSIERS DE CAMPOS
Lloc: Plaça Major
 
22:30 hores
PASSACARRERS SENSE FOC amb En Freu, l’Esquitxafoc, l’Associació es Cau des Boc Negre i la Batukada Terraroja
De davant l’Ajuntament, carrer Santanyí i fins a la Plaça dels Tres Molins
 
23:00 hores
GRAN NIT DE FOC amb En Freu, l’Esquitxafoc, l’Associació es Cau des Boc Negre i la Batukada Terraroja
Lloc: Plaça Tres Molins
 
00:00 hores
GRAN CASTELL DE FOCS ARTIFICIALS
Focs d'Artifici Europlà
Lloc: Camp de Ses Forques
 
 
DISSABTE 18 D’AGOST
 
21:30hores
GELATADA A LA FRESCA
Gelat amb ensaïmada i cava
Vetlada animada per La Xaranga “Els Valencians”
Lloc: Ronda Catalunya
Organitza: Grup d’Oci i Esplai de Campos
-Programes a part-
 
DIUMENGE 19 D’AGOST
 
21:30hores
MOSTRA DE BALL a càrrec de l’Agrupació Pinyol Vermell
Lloc: Plaça de Sa Creu
 
 
DISSABTE 25 D’AGOST
 
20.15h CONCERT DE L’ORQUESTRA DE CAMBRA
Lloc: Església Santa Coloma sa Ràpita
 
21:30 hores
SOPAR DE PA AMB OLI per recaptar fons per l’església de Santa Coloma de Sa Ràpita.
Programes a part
 
 
DISSABTE 1 SETEMBRE
 
20:30 hores
EXHIBICIÓ DEL 33 ANIVERSARI DEL CLUB KARATE EL POZO
Lloc: Plaça Can Pere Ignasi
Organitza: Club Karate el Pozo